Поради щодо правил набору тексту для розміщення на сайті ЖП

На цій сторінці я намагатимусь висвітлювати типові помилки, які зустрічаються в тексті для публікації на сайті ЖДТУ.

  1. Постійно перевіряйте орфографію: перечитай самостійно і дай іншому прочитати, при цьому ймовірність знайти помилки збільшується.
  2. Намагайтесь дотримуватись єдиного стилю написання (якщо Ви скорочуєте якесь слово, то намагайтесь так писати і надалі, щоб не вийшло так, що одне і теж слово Ви скоротили декількома варіантами).
  3. Використовуйте правильний формат запису дати та часу (забудьте про крапки, тире і т.п. при написанні часу, завжди потрібно використовувати двокрапку).
  4. Не відокремлюйте символ “%” від цифер, тому що у разі переносу інформації на новий рядок, у нас перенесеться лише символ “%”, а якщо ми напишемо цей символ разом із цифрами, то на новий рядок перенесуться і ціфри, і символ “%”. Доречі, це правило стосується майже всіх символів (крапки, коми, знаки оклику, тощо).

    Приклад: 100% – вірний запис; 100 % – не вірний запис

  5. Між словами та символами якщо використовується символ “відступу” (“пробіл”/”spacebar”), то він повинен бути лише один, а не декілька разів.

    Приклад: “Привіт друзі!” – вірний запис; “Привіт—друзі” – не вірний запис (символ тире в даному випадку використовується для наглядності, а в оригіналі, кожен символ тире записаний як відступ)

Ця сторінка буде періодично оновлюватись, по мірі виявлення типових помилок.

 

Останнє оновлення: 28.04.2011

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *