На цій сторінці я намагатимусь висвітлювати типові помилки, які зустрічаються в тексті для публікації на сайті ЖДТУ.
- Постійно перевіряйте орфографію: перечитай самостійно і дай іншому прочитати, при цьому ймовірність знайти помилки збільшується.
- Намагайтесь дотримуватись єдиного стилю написання (якщо Ви скорочуєте якесь слово, то намагайтесь так писати і надалі, щоб не вийшло так, що одне і теж слово Ви скоротили декількома варіантами).
- Використовуйте правильний формат запису дати та часу (забудьте про крапки, тире і т.п. при написанні часу, завжди потрібно використовувати двокрапку).
- Не відокремлюйте символ “%” від цифер, тому що у разі переносу інформації на новий рядок, у нас перенесеться лише символ “%”, а якщо ми напишемо цей символ разом із цифрами, то на новий рядок перенесуться і ціфри, і символ “%”. Доречі, це правило стосується майже всіх символів (крапки, коми, знаки оклику, тощо).
Приклад: 100% – вірний запис; 100 % – не вірний запис
- Між словами та символами якщо використовується символ “відступу” (“пробіл”/”spacebar”), то він повинен бути лише один, а не декілька разів.
Приклад: “Привіт друзі!” – вірний запис; “Привіт—друзі” – не вірний запис (символ тире в даному випадку використовується для наглядності, а в оригіналі, кожен символ тире записаний як відступ)
Ця сторінка буде періодично оновлюватись, по мірі виявлення типових помилок.
Останнє оновлення: 28.04.2011